Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Hizmetler

Estetik Diş Hekimliği

Gülüş Tasarımı

Çeşitli sebeplerle görünümü bozulan diş ve diş etlerinin hastaların yüz şekilleri ve gereksinimleri de göz önünde bulundurularak estetik açıdan  olabildiğince doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulması işlemine gülüş tasarımı denilmektedir. Bilgisayar destekli programlar ile yaş ve cinsiyetin yanı sıra yüzün karakteristik yapısı değerlendirilerek bakışlar, gülme hattı, diş-dudak uyumu, dudak konturları ve yapısının ahenk içerisinde olması hedeflenerek kişiye özgü estetik bir gülüş tasarlanmaktadır.

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum malzemesi kullanılarak diş yüzeylerine yapılan bir kaplama çeşididir. Doğal görünümlü, sağlam, diş ve diş etlerine uyumlu, estetik açıdan olumlu bir kaplama türüdür.

Porselen Lamina

Yaprak lamina da adı verilen estetik diş tedavisi yöntemidir. İnce yapılı doğal diş minesine benzeyen şeffaflıkta dişlerin sadece ön kısımlarına yapıştırılarak dişte parlak bir görünüm sağlamaktadır.

E-max

Diş hekimliğinde hastalara gerçekçi, doğal görünümlü gülümsemeler vermek için kullanılan tedavidir. E-Max, diğer diş restoratiflerinden en büyük farkı gücü ve güzelliği birleştiren seramik bir malzemedir. Tamamen seramikten yapılmış diş restorasyonları metal içermez. Buna bağlı olarak ışık doğal dişlerde olduğu gibi içlerinde parlayabilir. Malzeme çok ince uygulanabilmesi nedeniyle daha az diş dokusu kesimine müsaade eder. Malzemenin ince olmasına rağmen dayanıklılığı yüksektir. Bu sayede dişlerde hassasiyet ağrısı daha az yaşanmaktadır.

İnley ve Onley

Bir dişin basit bir dolguyla tedavi edilemeyecek kadar geniş, fakat kaplama yapılamayacak kadar da az bir kısmı çürüdüğünde başvurulabilecek tedavi yöntemidir. Porselen dolgu olarak da adlandırılır. Laboratuvar ortamında üretilip diş hekimi tarafından dişe uygulanır. Estetik değeri yüksektir.

Estetik Dolgu

Doğal bir görünüm sunan dolgu çeşitlerinden biridir. Kompozit dolgu olarak da adlandırılan bu dolgu işleminde kişinin diş rengine sahip dolgu malzemesi kullanılarak daha doğal ve estetik bir görünüm elde edilmektedir.

Diestema (Dişler Arası Boşluk) Kapatma

Diestema diş arası açıklığıdır. Diestema Kapama dişler arasındaki boşluğun (araya bir diş daha eklenemeyecek boşluk) restoratif materyaller kullanılarak kapatılması işlemidir. Bu boşluklar tek bölgede (iki diş arasında) veya birden fazla bölgede de olabilir. Estetik problemlerin yanında çiğneme ve konuşmada da bir takım sorunlara sebep olabilmektedir.

Dijital Ölçü ile (CAD/CAM) Uygulamalar

Ölçülerin ağız içi kameralar ile alındığı, bilgisayar destekli diş tasarımı ve üretiminin uygulandığı nesil tedavi yöntemdir. Kliniğimizde de implant, protez, kaplama, lamina ve porselen dolgu tedavilerinde yoğunlukla CAD/CAM uygulaması kullanılmaktadır.